U kap me 324 kg kokainë në Portin e Durrësit, shoferi i kamionit dënohet me 12 vite burg! Përfiton gjykim të shkurtuar, do vuajë vetëm 8 vite

U kap me 324 kg kokainë në Portin e Durrësit, shoferi i kamionit dënohet me 12 vite burg! Përfiton gjykim të shkurtuar, do vuajë vetëm 8 vite

Nazif Ajroski dhe sasia e drogës e sekuestruar

Gjykata e Posaçme dënon me 12 vite burg Nazif Ajrofskit, maqedonasin që u arrestua në vitin 2021 për sasinë 324 kg kokainë të kapur në Portin e Durrësit, shofer i kamionit.

Ajrofski për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuaj vetëm 8 vite burg. Sasia e kokainës u kap në port në 18 qershor, të fshehur në serbatorin e kamionit që drejtohej nga Ajrofski.

Kokaina ishte e ndarë në 300 pako, të cilat ishin të stampuara me logo të ndryshme të firmave të njohura të shtëpive të modës, klubeve të futbollit apo imazhin e Whiskyt të famshëm brazilian.

Sasia e kokainës u kap në Portin e Durrësit më 18 qershor, të fshehur në serbatorin e kamionit që drejtohej nga Ajrofski. Kokaina ishte e ndarë në 300 pako, të cilat ishin të stampuara me logo të ndryshme të firmave të njohura të shtëpive të modës, klubeve të futbollit apo imazhin e Whiskyt të famshëm brazilian.

Kamioni me targa maqedonase është në sekuestro policore.

Sa i përket itinerarit të ndjekur, fillimisht u mendua se është nisur nga Belgjika për të mbërritur në Serbi dhe më pas në Maqedoninë e Veriut, por burime zyrtare bënë me dije se kamioni hyri në territorin shqiptar përmes pikës kufitare të Qafë Thanës, ku nga kontrolli në skaner rezultoi i pastër. Kjo ka rritur dyshimet e policisë se sasia e drogës mund të jetë mbushur në Shqipëri, ndërsa deztinacioni final ishte Napoli, Itali.

A.M./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Do përjetoni emocione të forta në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Do përjetoni emocione të forta në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot