U kap me 5.4 kg kanabis në shtëpi, arrestohet 25-vjeçari në Vlorë

VLORË- Një 25-vjeçar është arrestuar në Vlorë, pasi iu gjetën në banesë 5.4 kg lëndë narkotike. Efektivët e policisë ushtruan kontroll në banesën e 25-vjeçarit dhe rezultuan se kishte lëndë narkotike, arsye për të cilën i riu ra në pranga.

Burime zyrtare bëjnë më dije se 25-vjeçari është identifikuar me inicialet T. M., banues në fshatin Bashaj. Ndërkohë, i riu rezulton i burgosur më parë për i dënuar më parë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Ndaj tij rëndon akuza për veprën penale “Prodhimi dhe Shitja e Lëndëve Narkotike”.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Arjan Dodaj emërohet Aripeshkv i Tiranës dhe Durrësit, zëvendëson Imzot George Frendon