U kap me armë në makinë, arrestohet 31-vjeçari në Korçë (VIDEO)

KORÇË - Një 31-vjeçar u arrestua në Korçë pranë gjimnazit "Themistokli Gërmenji".

Policia ushtroi kontroll në makinën tip "BMË X5" të Andi Mullallit ku gjeti dhe një armë.

31-vjeçari është emër i njohur për policinë pasi vetëm pak muaj më parë ka dalë nga burgu. Ai është dënuar pasi ka grabitur një person tjetër dy vite më parë nën kërcënimin e armës.

Klaus (Andi) Mullalli, në 2018 ka arritur të grabisë shumën prej 400 mijë lekësh dhe 130 eurosh në fshatin Boboshticë-Korçë.

 

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

24 orët e fundit në Kosovë konfirmohen 478 raste të reja dhe 11 persona humbin jetën si pasojë e COVID-19.