I dënuar për gjobëvënie, sekuestrohen 14 pasuri me vlerë 1 mln euro të 29 vjeçarit në Tiranë: Nga apartamentet te garazhet (Emri)

I dënuar për gjobëvënie, sekuestrohen 14 pasuri me vlerë 1 mln euro të 29 vjeçarit në Tiranë: Nga apartamentet te garazhet (Emri)

Prokuroria e Tiranës

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës është bërë sekuestrimi i 14 pasurive të 29 vjeçarit Ervis Hysa, pasi dyshohet se i ka krijuar nga veprimtari kriminale.

Gazetari Sokol Dema raporton se vlera e pasurive të paluajtshme që u sekuestruan arrin rreth 1 milion euro. Bëhet fjalë për 9 garazhe në zonën e ish-Fushës së Aviacionit, 1 ndërtesë në Paskuqan, 1 apartament në Yzberisht dhe 2 automjete.

Hysa, është arrestuar nga Drejtoria vendore e Policisë Tiranë, pasi Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë, e ka dënuar me 1 vit e 4 muaj për veprën penale “Shtrëngim me anë të dhunës për dhënie pasurie”, parashikuar nga neni 109/b i Kodit Penal.  

"Në kuadër të procedimit penal për evidentimin dhe sekuestrimin e pasurive që rrjedhin nga veprimtaria kriminale, referuar nga Seksioni për Hetimin e Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Jurifiksionit të Përgjithshëm Tiranë,u zhvillua operacioni policor i koduar "Locked".  Në zbatim të këtij procedimi, u bë ekzekutimi i vendimit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për vendosjen e sekuestros preventive ndaj pasurive të paluajtshme në ngarkim të shtetasit E. H., 29 vjeç dhe të familjarëve të tij", njofton policia e Tiranës.

Duke vlerësuar se ka të dhëna të mjaftueshme që vërtetojnë aktivitetin kriminal të 29 vjeçarit prokuroria kërkoi sekuestrimin e pasurive të mëposhtme:

1.      Ndërtesë ndodhur në zonën kadastrale 2884, me nr.Pasurie 1302/16-ND2, me sipërfaqe 147.8 m2, me adresë Paskuqan;

2.      Apartament në pronësi të shtetases F. H., me sipërfaqe 105.2 m2, me adresë në Yzberisht, Tiranë;

3.      Pasuria në emër të shtetases F.H., pasuri e llojit "garazh" me sipërfaqe 18.6 m2;

4.      Sipas kontratë sipërmarrje 9 vende parkime në godinën e banimit në rrugën "Ish-Fusha e Aviacionit" dhe rruga e "Dafinave", Njësia Administrative Nr. 7, Tiranë, si vijon,

1) Vend parkim me nr. P41, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

2) Vend parkim me nr. P42, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

3) Vend parkim me nr. P43, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

4) Vend parkim me nr. P44, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

5) Vend parkim me nr. P45, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

6) Vend parkim me nr. P46, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

7) Vend parkim me nr. P47, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

8) Vend parkim me nr. P48, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

9) Vend parkim me nr. P49, ndodhur në katin nëntokë të godinës.

5.      Automjeti në pronësi te shtetasit S.H., marka Toyota, tip Yaris;

6.      Automjeti në pronësi të shtetases F. H., marka BMW.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arkitekti: 02/10/2023 19:24

  Ca komentoni kot, visi eshte cun lagje ne paskuqan, sherrin me ate mashtruesin ndertues e ka pas per leket qe ai i ka pasur babes se visit e nuk ia jepte. Thjeshte visi ka kerkuar leket e babes se tij dhe ai mashtruesi e ka denoncuar se eshte ndertues dhe ka lidhje me shtetin. Baba i visit ka 30 vite shofer kamioni mallrash me jashte shtetit, tashi shkon prokuroria i sekuestron shtepine e familjes qe eshte ndertuar para se te lindte visi. Para vitit 2005 asnje shqiptar nuk ka fatura per pronat as per gje, i disati rast qe abuzon prokuroria.

  Përgjigju
  • Emigrant: 02/10/2023 19:53

   Nuk kane fatura vetem hajdutet o kok rroçk,kush i ka lek me djerse e ka dhe nje dokument per te vertetuar.

 • Nardi: 02/10/2023 17:36

  Pse duhet te ruhen keto prokuror & keto gjygjtare! me mbi1 milion € pasuri te marrura me ane te kanosjes dhe shterngimit, te denohet me 1 vit e 4 muaj burg? Keto jane prokuroret & gjygjtaret qe nuk duhet ruajtur!me ato para qe perkuroret & gjygjtaret i gjobisin keto hajduter te marrin roje me pagese, pse ti paguajne me taksat tona keto hajdut.

  Përgjigju
 • Emigranti: 02/10/2023 16:20

  Futeni andej nga ka dal kete robqirin 29 vjecar paska pasuri qe duhen 10 jete ti bësh me pune te ndershme.

  Përgjigju
  • Emigranti: 02/10/2023 21:59

   O Agim Riza te njohin te gjithe per gruaqir paskuqani jo per trim Arkitekt.

  • Agim Riza: 02/10/2023 21:58

   Une jam Agim Riza prej paskuqani qe gruan e kam te mire dhe ma qi gjithe paskuqani.

  • Arkitekti: 02/10/2023 21:05

   Agim riza ma thon emrin o te qr, prej paskuqani jam me njohin kam 3 breza ne paskuqan. Mos nxirr emra fallco ketu. Kur te ulesh me flet sonte ne darke shif gruan dhe mendoje se ta kam sha grun, kur te flasesh me motren ne tel mendo si ta kam sha motren e te skuqet fytyra. Peder interneti

  • Ilir Shkumbini: 02/10/2023 20:00

   O Arkitekt si ta thone emrin ty?

  • Arkitekti tjeter: 02/10/2023 19:54

   Arkitekt te qi miun e shtepise ty dhe kush te ka ber ty.

  • Ketij me emrin emigranti: 02/10/2023 19:36

   Ketij me emrin emigranti une qi gruam

  • Arkitekti: 02/10/2023 19:26

   Nxirre emrin o rq o parazit interneti qe ofendon nga tastiera e telefonit.

 • Loni: 02/10/2023 15:47

  O lali o lali u ça kanali... po me fakira merret drejtesia e re.. ka 9 garazhde edhe aty flen krimi organizuar... ah mjere ai qe nuk ka mbeshtetje... drejtesia qe duam...mjere ne

  Përgjigju
  • Tutte se te shqeu lepuri: 02/10/2023 18:03

   Qenke loqe si shum te tjere. Pse peshk i vogel te duket ty 29 vjec me pasuri 1 miljon euro o loqe me leng...o loni prej kartoni

  • Biku: 02/10/2023 16:35

   O ari nuk e ka kap spaku po prokuroria tiranes. Nuk merret kjo e fundit me krimin e organizuar.mire ja ben e ktij

 • Sondazhi i ditës:

  A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Bollino: Sulmet e Berishës ndaj Report TV si gjyqet e kohës së komunizmit. Ja faktet për të vërtetën!

Bollino: Sulmet e Berishës ndaj Report TV si gjyqet e kohës së komunizmit. Ja faktet për të vërtetën!