U kap me kanabis, Gjykata e Elbasanit liron djalin e Azem Hajdarit

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelia djalin e ish-liderit të Dhjetorit që mban edhe emrin e tij, Azem Hajdari, duke i lënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, pasi në makinën ku ai po udhëtonte policia gjeti kanabis.

Ngjarja rrodhi 3 ditë më parë, gjatë një kontrolli rutinë të policisë rrugore në aksin Elbasan-Metalurgji ku në automjetin tip "Audi", u gjetën 5 doza cannabis sativa.

Drejtuesi i automjetit, ishte 21-vjeçari vjecari Ergi Gjumsi, ndërsa Azem Hajdari, 23 vjeç, dhe dy të rinj të tjerë ishin pasagjerë.

Fillimisht të rinjtë u shoqëruan, por më pas ndaj tyre u morr edhe masa e arrestit.

E lirë u la vetëm një vajzë 19-vjecare me banim në Lushnje, që ndodhej në makinë.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • Pelioni: 27/07/2021 11:17

  Vetëm drejtësi nuk bëhet në Shqipëri po nuk u shkul nga rrënjët plepi Sali që mbolli vaditur e rriti ketë drejtësi tek plepat në Durrës,ndryshe s'ka si shpjegohet lirimi i Azem Hajdarit të ri nga burgu,kur fakirët burgosën dhe për një cigare hashash,nejse,nejse,mamaja doli super e korruptuar nga vetingu dhe bën pallë ,o drejtësi te qofshim falë me fakirët bën hatan pjellet e Saliut i lë vërdallë.

  Përgjigju
 • Arbri: 27/07/2021 11:12

  Po normal o gazeta se nuk behet gjyqi neper portale.e ska si rri ne burg dikush per asgje kur supertafikant si avdylajt dalin per qef

  Përgjigju
 • Timi: 27/07/2021 10:58

  Ka drejtesi per horrat si ky ka dhe nje tjeter drejtesi per njerezit e thjeshte qe dergjen burgjebe per nje cigare hashashi

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rrëfimi i artistes Margarita Xhepa: Kemi punuar pa para, me orë të tëra pa ngrënë e pa fjetur, na shtynte pasioni! I vetmi peng, roli nga antikiteti