U kapën me 3 emigrantë të paligjshëm në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në pranga 4 persona

Katër persona janë arrestuar në aksin Levan-Tepelenë pasi po transportonin 3 emigrantë të paligjshëm me qëllim kalimin e tyre drejt vendeve të BE-së.

Gjithashtu policia sekuestroi dhe një armë tip automatik me 153 fishekë luftarak, 2 automjete dhe 4 aparate celularë.

Në pranga kanë rënë Xh. B., 25 vjeç, E. B., 25 vjeç dhe E. B., 30 vjeç, banues në Tiranë dhe K. T., 25 vjeç, banues në Fier.

25-vjeçari me iniciale E.B. ka thyer masën e tij të sigurisë 'arrest shtëpie' të cilën e kishin vendosur për të njëjtën akuzë.

"Këta shtetas janë kapur në kushtet e flagrancës nga shërbimet e Policisë, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, duke transportuar në bashkëpunim me njëri - tjetrin, me mjetet tip "Ford Fiesta" dhe "Benz", 3 emigrantë të paligjshëm, të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së, kundrejt fitimit" - njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi në Banjskë, Albin Kurti për ‘Al Jazeera’ akuzon Beogradin për nxitje të dhunës: Vuçiç synon të krijojë një 'Republika Srpska' në Kosovë

Sulmi në Banjskë, Albin Kurti për ‘Al Jazeera’ akuzon Beogradin për nxitje të dhunës: Vuçiç synon të krijojë një 'Republika Srpska' në Kosovë