U konfliktuan brenda urgjencës së spitalit, dy persona dhunojnë fizikisht infermierin në Berat! Shpallen në kërkim nga policia (EMRAT)

Dy të rinj kanë dhunuar fizikisht një infermier në urgjencën shëndetësore të spitalit të Beratit.  Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme kur infermieri Ernito Shehu ka qenë në orarin e tij të shërbimit dhe të rinjtë Klajd Sharavolli dhe Enson Ndile e kanë dhunuar. 

Sharavolli 22 vjeç dhe Ndile 20 vjeç kanë sulmuar infermierin me pretendimin se ky i fundit u kishte zënë rrugën. Pasi kanë debatuar me mjekët dhe infermierët më pas janë konfliktuar me infermierin Shehu duke e goditur me shuplakë. Sipas burimeve dy të rinjtë kanë qenë në gjendje të dehur.

Mësohet se dy të rinjtë kanë pasur në spital të afërmit e tyre. Policia është vënë në kërkim të autorëve. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:50
Dhuna ndaj infermierit në Berat, dy të rinjtë e sulmuan vetëm se u kishte zënë rrugën në shkallën e spitalit

1679147733_dhunuan.JPG

Dy të rinjtë Klajdi Sharavolli 22 vjeç dhe Enson Ndile, 20 vjeç kanë dhunuar infermierin e urgjencës të spitalit të Beratit, Ernito Shehu për arsyen se ky i fundit u ka zënë rrugën tek shkallët e spitalit.

Ky mësohet të ketë qenë motivi i konfliktit që ka degraduar deri në përplasje fizike mes të rinjve dhe infermierit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet