U larguan nga Botërori, tifozët dhe futbollistët japonezë japin leksione pastërtie

U larguan nga Botërori, tifozët dhe futbollistët japonezë japin leksione pastërtie

Dhoma e zhveshjes së futbollistëve japonezë

Pas eleminimit nga Botërori, skuadra e Japonisë është larguar nga Rusia duke lënë një emër të mirë pas.

Edhe pse të zhgënjyer nga kthimi i rezultatit nga 2-0, në 2-3 për Belgjikën, lojtarët e Japonisë sërish vendosën ta rregullonin vetë dhomën e tyre të zhveshjes.

Madje pasi u larguan ata lanë një shënim në rusisht, në të cilin shkruhet “Faleminderit”.

Kjo sjelle nuk është e re për Japonezët pasi tifozët e tyre në çdo stadium që shkojnë për të mbështetur skuadrën e tyre, pastrojnë çdo gjë në anën e tyre të stadiumit duke u bërë shembull për të tjerët.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich

Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich