U ndërhy gjatë natës, rikonstruktohet rrjeti kryesor i shkarkimit të ujërave të ndotura në 'Zog të Zi'

Bashkia e Tiranës ka bërë së fundmi një investim te 'Zogu i Zi' në kryeqytet pasi ka rikostruktuar rrjetin kryesor të shkarkimit të ujërave të ndotura, i cili fillon nga “Rruga e Durrësit” dhe përfundon në qendër të Tiranës.

Punimet janë bërë gjatë natës, me qëllim për të shmangur trafikun e ditës që zakonisht ndodh në këto rrugë. Kjo ndërhyrje e domosdoshme në kolektorin kryesor të shkarkimit eliminon problemet e shkaktuara nga rrjeti i amortizuar, i ndërtuar shumë vite më parë.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

  • BENI: 29/07/2020 16:40

    PER te bere kanalizime ne plazh ku derdhen ujerat e zeza ne det nuk ju bie kurre ne mend....

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ministria e Jashtme: Në 2 orë kanë kaluar mbi 700 qytetarë në Kakavijë