U nisën për të punuar në ndërtim, por përfunduan në ‘hotel bari’, 2 të rinj shqiptarë dalin para drejtësisë gjermane

U nisën për të punuar në ndërtim, por përfunduan në ‘hotel bari’, 2 të rinj shqiptarë dalin para drejtësisë gjermane

Eugert Q përpara drejtësisë gjermane

Dy të rinj shqiptarë kanë dalë përpara drejtësisë gjermane, pasi janë kapur në një “hotel bari” në Mettmann

Eugert Q. 21 vjeç dhe Erblin S. 32 vjeç kujdeseshin për më shumë se 1400 bimë kanabis në një hotel të braktisur me 48 dhoma, ndërsa sipas mediave vendore kishin të ardhura vjetore 2 milionë euro.

Sipas avokatëve të tyre mbrojtës, të dy të pandehurit u joshën në Gjermani me premtime të rreme. Sic thanë avokatët, shqiptarët u nisën për të punuar në ndërtim, por personat që ia kishin premtuar këtë punë, i cuan në “shtëpinë e barit”. Ata janë vënë në pranga vetëm 2 javë pasi mbërritën në Gjermani në vitin 2021.

Të rinjtë kanë në paraburgim plot 7 muaj, ndërsa më 1 qershor pritet të merret vendimi përfundimtar për fatin e tyre.

kanabisi që kultivonin të rinjtë

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Italia dënon me 12 vjet burg Dorian Petokun, mik i “Diabolik”-ut! Kush është shqiptari që sillte tonelata kokaine nga Brazili

Italia dënon me 12 vjet burg Dorian Petokun, mik i “Diabolik”-ut! Kush është shqiptari që sillte tonelata kokaine nga Brazili