U përfol për prostitucion dhe bashkëpunime me grupe kriminale, reagon për herë të parë konkurrentja më e re e 'Përputhen': E kaluara mbetet një eksperiencë

U përfol për prostitucion dhe bashkëpunime me grupe kriminale, reagon për herë të parë konkurrentja më e re e 'Përputhen': E kaluara mbetet një eksperiencë

Laureta Zyba

E shkuara e Laureta Zyba, konkurrentes më tëre në "Përputhen" ka qenë kryefjala e mediave rozë ditët e fundit.

"Paqe, Dashuri, shëndet në jetë kjo ka rëndësi se e kaluara mbetet vetëm eksperiencë, ju rujt Zoti" ,ka qenë ky reagimi i parë dhe i vetëm i vajzës së re.Ky duket se ka qenë një mesazh nga Laureta, që nga një anë e pranon në një farë mënye të shkuarën e saj të errët, por nga ana tjetër ka zgjedhur ta lëjë pas dhe mos ta komentoi.

Sipas Indeksonline, ajo ka qenë e arrestuar nga Policia e Kosovës në Prishtinë, me dyshimin se kishte bashkëpunuar me tre shtetas të huaj, të dyshuar për vrasje të kryera jashtë vendit.

Ajo është dyshuar gjithashtu për prostitucion, duke bashkëpunuar me grupe kriminale të Malit të Zi.

Laureta Zyba punon si striptiste në klubet e natës në Prishtinë e cila ishte arrestuar për veprën penale, “bashkëkryrje në veprim”. Para Gjykatës ajo ishte shprehur se ndjehet fajtore që nuk i kishte lajmëruar këta persona tek autoritetet vendore me kohë dhe që ka bashkëpunuar me këta njerëz.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Albania: 01/02/2022 05:50

    Modeli qe i duhet rinise,do japi leksione si behesh me fame,sepse edhe fama si lavire esht me vlere. Qytetari jo?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

'Aksion' në autostradën Tiranë-Durrës, me pistoletë, heroinë dhe një shumë të madhe parash në makinë, 35-vjeçari donte të korruptonte dhe policinë, i ikën me shpejtësi, kapet pas disa minutave

'Aksion' në autostradën Tiranë-Durrës, me pistoletë, heroinë dhe një shumë të madhe parash në makinë, 35-vjeçari donte të korruptonte dhe policinë, i ikën me shpejtësi, kapet pas disa minutave