U përfshi në aksident dhe goditi me sende të forta shefin e ‘Rrugores’, arrestohet 70-vjeçari në Berat! Në shtëpi i gjendet një pistoletë

U përfshi në aksident dhe goditi me sende të forta shefin e ‘Rrugores’, arrestohet 70-vjeçari në Berat! Në shtëpi i gjendet një pistoletë

Foto ilustruese

Policia e Beratit ka arrestuar 70-vjeçarin Namik Pajo, i cili një ditë më parë, u përfshi në një aksident rrugor ndërsa goditi me sende të forta shefin e Policisë Rrugore.

Sipas raportimeve, rreth orës 10:00 një ditë më parë, në aksin rrugor Berat-Dimal, i moshuari është përfshirë në aksident duke goditur një mjet tjetër.

Pasi ka mbërritur policia, ai ka goditur shefin e ‘Rrugores’ me sende të forta. Gjatë kontrollit që policia ka kryer në banesën e të moshuarit ka gjetur edhe një pistoletë.

Njoftimi i Policisë
U përfshi në aksident rrugor dhe goditi me sende të forta Shefin e Seksionit për Qarkullimin Rrugor. Gjatë kontrollit të banesës iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe fishekë luftarakë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit N. P., 70 vjeç, banues në Berat, pasi ditën e djeshme rreth orës 10:00, në aksin rrugor Berat-Dimal, duke drejtuar mjetin tip "Benz", është përplasur me një mjet tjetër. Në momentin që kanë arritur shërbimet e Qarkullimit Rrugor në vendin e ngjarjes, shtetasi N. P., ka goditur me sende të forta Shefin e Seksionit për Qarkullimin Rrugor.

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit N. P., iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe fishekë luftarakë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim