U përplas në tokë dhe u thye më dysh, humbin jetën 16 persona dhe plagosen 7 të tjerë pas rrëzimit të avionit në Rusi

RUSI- Një ngjarje e rëndë është shënuar në Rusi ku 16 persona kanë humbur jetën tragjikisht dhe 7 të tjerë janë plagosur pas rrëzimit të një avioni, në rajonin e Tatarstan.

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Urgjencave në vend, në avion po udhëtonin 23 persona, ndër të cilët 21 ishin parashutistë dhe 2 anëtarë të ekuipazhit.

Avioni L-410 Turbolet, sipas pamjeve të siguruara duket qartë se është thyer në gjysëm dhe “shpërtheu” në zjarr pas përplasjes.

Ngjatja ndodhi rreth orës 09:30 (me orën ruse), ndërsa bëhet me dije se të plagosurit e dërguar në spital ngjanë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Muajin e kaluar, një avion transportues është rrezuar në pjesën lindore të vendit, duke lënë pa shenja jete 6 persona.

Disa ditë më parë një ngjarje e ngjashme është shënuar edhe në Itali, ku si pasojë i rrëzimit të një avioni humbën jetën 8 persona.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Bujar Çela tallet me PD dhe publikon foton e Berishës me Enverin te grupi i Komisionit të Integrimit: Rroftë Partia! Demokratët: Provokim vulgar