U përplas nga një furgon në Itali, 53-vjeçari shqiptar ndërron jetë në spital, lë pas gruan dhe fëmijët

Viktima, Hazbi Hajdini

Viktima, Hazbi Hajdini

ITALI- Hazbi Hajdini humbi jetën në spital, pas përpjekjeve titanike të tij për t’i mbijetuat plagëve të marra nga përplasja nga një furgon ditën e hënë në Savignano sul Panaro.

Dëmtimet që mori shqiptari ishin të rënda, ndaj dhe mundësitë për të jetuar shuheshin me kalimin e orëve.

Shqiptari ishte dërguar me urgjencë në spitalin e Bologna-s pas aksidentit, por përpjekjet e mjekëve nuk mjaftuan.

53-vjeçari shqiptar kishte vite që jetonte në Itali, me gruan dhe fëmijët e tij.

Mediat italiane shkruajnë se tashmë u takon autoriteteve të vendosin për fatin e shoferit të makinës që u përfshi në aksident, një 65-vjeçar italian.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Komisioni i Rithemelimit shpall rezultatin zyrtar: Berisha mori 93.5% të votave të demokratëve