POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

U plagos në Itali/ Pasi del nga koma, shqiptari dëshmon për karabinierët

Pamje nga spitali italian

Itali- 29-vjeçari shqiptar i plagosur në kokë dhe në këmbë me armë zjarri pak ditë më parë ka dalë nga koma.

Pasi kanë marrë miratimin nga mjekët, karabinierët e kanë marrë në pyetje. Megjithatë sipas tyre deklaratat e të riut me iniciale E.O. kanë qënë deklarata jo bindëse, pasi ende ishte nën efektin e ilaçeve.

Artikulli i medias italiane 

Përveç tij, karabinierët kanë marrë në pyetje edhe dy shqiptarë të tjerë që kishin lënë të plagosurit para spitalit të Modenas.

Nga hetimet paraprake, ndër shkaqet e mundshme pas dhunës konsiderohen disa biznese që ndoshta u lidhën keq me trafikun e drogës dhe prostitucionin.

Mësohet se i riu ka pasur precendentë penalë të mëparshëm.

vijon...

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento