U plagos rëndë në aksidentin ku vdiqën dy vajza, Arbër Tivari njihej si person problematik në Durrës! Ishte arrestuar për municion luftarak

U plagos rëndë në aksidentin ku vdiqën dy vajza,  Arbër Tivari njihej si person problematik në Durrës! Ishte arrestuar për municion luftarak

Shoferi i aksidentuar Arbër Tivari

1669544169_page.jpg

Ky është Arbër Tivari, 26 vjeçari i cili mbeti i plagosur rëndë në aksidentin e ndodhur rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm në autostradën Tiranë-Durrës, ku mbeti viktimë 26 vjeçarja Silva Gjergji dhe një tjetër vajzë ende e paidentifikuar.

Arbër Tivari njihej si person problematik në Durrës. Në mars të vitit 2021 ai u qëllua me armë zjarri në dorë nga Alket Buçpapaj i cili po ashtu njihej si person problematik për drejtësinë. Tivari ishte arrestuar edhe më herët për shpërndarje lëndësh narkotike dhe vjedhje.

Ndërsa pas kontrollit që policia kreu në banesën e tij pasi mbeti i plagosur, Arbër Tivarit iu gjetën municione luftarake, për të cilat u vu nën masën e arrestit.


Lajmi kryesor:

Tragjedi në autostradën Tiranë-Durrës/ Dy vajza humbin jetën pas aksidentit të frikshëm, në gjendje të rëndë shoferi 26 vjeçar, emër i njohur për policinë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja për karburantet, ulet me 6 lekë nafta! Benzina shitet me një lekë më pak

Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja për karburantet, ulet me 6 lekë nafta! Benzina shitet me një lekë më pak