‘U prehsh në paqe o Ramiz Mici me gjithë fëmijë’, vëllai i Jetlira Elezit që u vra nga burri kërcënon 37-vjeçarin: Pa t’i vra 4 pjestarë, s’shkoj tek varri

Vrasja e Jetlira Elezit në Elbasan nga bashkëjetuesi i saj Ramis Mici ka shokuar të afërmit dhe familjarët e viktimës. Nënë e dy fëmijëve, ngjarja po përjetohet keq nga edhe nga vëllai i Jetlirës, Sokol Elezi. Përmes një statusi në rrjetet sociale, i riu betohet se do të marrë hakun e motrës së tij.

‘U prefsh npaqe o Ramiz Mici u preft npaqe familia jote fmit e tuj. Po ju them Juve u prefshit npaqe se smund tja them motres time qe ti I ngule thiken sot. Po ja u them juve si familje sepse pa ti vra 4 pjestar familje as ke varri skam per ti shku nese sju vras…ke 4 njolla gjaku ktu nfoto qe kto 4 njolla gjaku qe ti I derdhe nga motra ime d’un 4 koka nga familja jote… Vrapo ti arratisu ti po mor po po du ta di se per sa koh do vraposh….familja jote do pergjigjet me gjak e me kok robi nga un personalisht o ti rop q*m do e marr hakun i vetem un mor tqifsha motren ca tkesh po er po vrapo ti po ky gjak qe esht derth ktu esht i imi mor kurv qoft i idhet apo i omel osht i imi…. po vrapo ti vrapo ik deri ku do shkosh sa tmarr un informacjon ku rri e ha familja jote vrapo ti se dhe un kur tvi per ti vra me vrap do vi…'- shkruan Elezi.

Më tej Elezi që shfaqet i tronditur nga ajo çfarë i ka ndodhur, e kërcenon autorin se do të hakmerret së pari duke i shkaktuar të njëjtën dhimbje që vjen nga vdekja e një motre.

'Skam ca hum un mor tq*fsha ate burrnin qe ti paske pas Fiksoje ket daten e sotme se te afermit e mi po vujn tgjith nga ajo qe ti shkaktove sot… Po mos harro ere se te njejten vujtje do kesh dhe ti Ropt do ju q* qe nga fmit e te i madhi sa ta marr vesh ku jeni tu honger buk direkt kam me ardh se mzin gjaku e shpirti per mrena 4 koka e maje men!’- shkruan ai.

Postimi i Sokol Elezit

Jetlira Elezi, 37-vjeçe mbeti e vdekur në vend pasi u godit me thikë nga bashkëshorti i saj 37-vjeçari Ramis Mici. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme (30 korrik), në Elbasan në një banesë që çifti kishte marrë me qira në lagjen ‘Skëndërbej’. Pronarët e banesës ishin të parët që gjetën gruan e pajetë në mes të dhomës. Sipas pronarit Xhafer Zdrava, dhoma e gjumit ishte e mbushur me gjak, ndërsa 37-vjeçarja ishte gjetur e vdekur në afërsi të dhomës së ndenjës.

Vrasja dyshohet se ka ndodhur për shkaqe xhelozie, ndërsa 37-vjeçari e kishte dhunuar të ndjerën para disa ditësh dhe i kishte thyer telefonin. Në një reagim, policia sqaroi se i ishte kërkuar që të bënte kallëzim, por Elezi kishte kërkuar vetëm urdhrin e mbrojtjes pasi donte të qëndronte larg tij. Kur janë larguar nga komisariati, kanë qëndruar në apartamente të ndara. Të dy vinin nga martesa të cilat kishin përfunduar në divorc dhe kishin nga dy fëmijë nga lidhjet e mëparshme. Jetlira mbante një nga fëmijët e saj, vajzën, ndërsa fëmijët e Ramisit mbahen nga ish e shoqja. Ramis Mici është ende në kërkim nga policia.  

 

Autori Ramis Mici, viktima Jetlira Elezi dhe i vëllai Sokol Elezi

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Toci i tik tokut: 01/08/2022 14:29

  Po preh nje her Motren qe nuk pate mundesi ta mbroje pastaj shih bo me kto keshin persheshin

  Përgjigju
 • Toni: 01/08/2022 03:42

  Avash avash se ste ka faj nena dhe babai e femijt e tjer ty po leri trimerit ne fb se je i tmeruar n radh te par e dyta ngushellime per motren ti rojn femijet kurse per autorin vepro si e ndien ti

  Përgjigju
 • Iris: 31/07/2022 22:43

  Ky injorant fanatik kanuni duhet arrestuar menjehere nga policia sepse po rrezikon te pafajshem dhe ka per te shkaterruar dhe veten e vet dhe familjen e vet!!!! Shteti ka per t'a denuar me burgim te perjetshem R.Micin sepse nuk eshte D.Dajti ky, qe te vrase 4-5 vete dhe t'ia hedhe paq.

  Përgjigju
 • liku: 31/07/2022 18:40

  Nje qen qe leh nuk te ha

  Përgjigju
 • Per hajer i kjoft eleziut: 31/07/2022 17:39

  na rrnufsh topet or ti elez. hic kurrsendi ske me ba se e para je illbansanlli ne e dyta jie kokrra legenit qe ke lan motren tande me ket berrdhok.

  Përgjigju
  • jari: 31/07/2022 19:23

   cfar kan elbasanllinjt o typt elbasani nanen

  • jari: 31/07/2022 19:12

   ca kan elbasanllinjt te qift elbasani te vdekmit

 • Hahahaha: 31/07/2022 16:55

  Po ik o rrot k.. me ket status se lesht do i rrush . Sje ti per ket pun jo

  Përgjigju
 • Beni: 31/07/2022 15:16

  Ky po e ben si puna e njerit me mbani se do ta vras!

  Përgjigju
 • Pina: 31/07/2022 14:21

  Jo, edhe familja e Ramizit jane viktima si motra jote, ca thua

  Përgjigju
 • Arbërori: 31/07/2022 13:45

  Kush kërcënon duhet arrestuar menjëherë , por nëse ka shtet normal ?

  Përgjigju
  • O Arbërush: 31/07/2022 18:59

   Dikush nga shteti do të ketë folur me tË pëR ta qetëSuar.

 • Facebook: 31/07/2022 11:38

  Po o trim po, tashi tu e vra je, E di sa bukur dhe sa thjeshte vritet njeriu nga facebook, Jeni 1-sha... po te kishe mend per te bo gje, Skishe kohe me bo gjithe ate status ne fb! Se mos thu pastaj me kane vjedh facebook, Sdi gje une skam thene gje, Se eshte i hidhur burgu, seshte per qurravece. E shkreta moter thuj, se sa per ju.. ahaaa

  Përgjigju
 • Kistra: 31/07/2022 11:17

  Dhimbja per motren eshte e madhe, por i vellai me kete kercenimin publik ja paska ka futur kot.

  Përgjigju
  • Lushka kokerr mendje: 31/07/2022 12:06

   Cfare lidhje ka puna ne llac..me krimin??

  • Lushka: 31/07/2022 11:52

   Te ishe aq I forte nuk e lije motren aty me ate punetor llaci por e merrje edhe I jepje drejtim... Persa I perket families burrit huaj ska pun fare se ste kan prek gje me dore. Se ai no eshte kapur akoma mbase te gjen ty ai I pari keshtu qe mos bej si I keq...

 • Loni: 31/07/2022 11:06

  Ngushellime familjes, ama cfare faji ka familja e vrasesit, le te jetojne te qete se boll do kene vuajtur nga ky. Shko gjeje kete edhe dorezoja drejtesise, mos ia nxij jeten vetes

  Përgjigju
 • Hasani: 31/07/2022 10:25

  Te lumte dora o trim sepse do haje dhe do pije ne burg me taksat tona.

  Përgjigju
 • Lala: 31/07/2022 09:23

  Me burrni kap ket QE te vravi po pate byth.mw kanun esht 1 per 1 .po nejse kush ha mut neper FB e Instagram te ha mutin edhe ne realitet

  Përgjigju
  • Lala: 31/07/2022 13:23

   Po e thash o plak qe KY QE flet nga FB te ha mutin...kush Ka ne men me bo gje nuk shkrun hartime ne FB po vepron

  • Qofte: 31/07/2022 10:13

   Me kanunin e leshit ..eshte dhe pjestari familjes....

 • justice: 31/07/2022 09:12

  Kombinim ekstrem kanun-kuran. Keta e mbajne peng Shqiperine tone ...

  Përgjigju
  • @justice: 01/08/2022 07:31

   Po Kurani ç'hyn këtu mor shtazë? Ça lidhje ka feja në gjithë këtë histori?

  • Spartan: 31/07/2022 10:15

   Shqiperine e mban gjykaresit .. iniorant qe te gjithe kriminalitet i liron.

 • Sondazhi i ditës:

  Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetviktimizuar

Mero Baze: Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetviktimizuar