U qëllua me plumb në kokë, vdes 39-vjeçari shqiptar në Greqi! Ishte pronar i një lokali, dyshohet se vrasja ka ndodhur për larje hesapesh

U qëllua me plumb në kokë, vdes 39-vjeçari shqiptar në Greqi! Ishte pronar i një lokali, dyshohet se vrasja ka ndodhur për larje hesapesh

Pamje nga lokali ku ndodhi atentati dhe viktima

GREQI- Një shqiptar ka humbur jetën mbrëmjen e së dielës, pasi u qëllua me armë zjarri në qendër të Athinës. Incidenti ndodhi jashtë një kafeneje të vendosur në rrugën për këmbësore të Agios Pavlos.

Sipas raportimeve të mediave greke, 39-vjeçari shqiptar u qëllua nga një burrë i maskuar dhe me kapele, i cili iu afrua pronarit në këmbë që ishte jashtë kafenesë dhe po bisedonte me klientët.

Autori pasi qëlloi mbi shqiptarin, u largua me një makinë të bardhë që po e priste ndërkohë që tashmë  po punohet për gjetjen e tyre.

Viktima, i cili mësohet se quhet Dikens Flamur Halili (Keli), nga Tepelena, dyshohet se ishte pronar i kafenesë dhe atentati ndodhi jashtë biznesit të tij. 39-vjeçari, madje në lokalin e tij ftonte edhe këngëtarë të njohur shqiptar, me të cilët thuhet se kishte edhe miqësi për shkak edhe të punës që bënte.

Zona në atë kohë ishte e mbipopulluar dhe kishte shumë njerëz. Sipas dëshmive, autori e qëlloi viktimën të paktën gjashtë herë. 39-vjeçari shqiptar mori plumba në kokë dhe bark, dhe u transportua në gjendje të rëndë në spital, por ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marra.

Sipas mediave greke, shqiptari është një emër i njohur për autoritetet greke pasi ishte me precedent të mëparshëm penal dhe dyshohet se vrasja ka ndodhur për larje hesapesh.

Trupi i tij do të sillet në Shqipëri, ndërsa familjarët kanë njoftuar se i riu do të përcillet për në banesën e fundit ditën e nesërme në orën 15:00,  ku do të prehet në varrezat e fshatit Toç të Tepelenës.

M.Q.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fier: 05/10/2021 13:24

    Tepelenasit jan raca me e rezikshme ne planet. Maloket llafe kane.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Në kërkim për plagosje, armë pa leje e fshehje të ardhurash, 3 të ekstraduar në Shqipëri! Një shqiptar arrestohet për llogari të Spanjës

Në kërkim për plagosje, armë pa leje e fshehje të ardhurash, 3 të ekstraduar në Shqipëri! Një shqiptar arrestohet për llogari të Spanjës