U shkarkua dy vite më parë nga vettingu, KPA rrëzon vendimin e KPK-së për prokurorin Bledar Maksuti dhe e rikthen në detyrë

U shkarkua dy vite më parë nga vettingu, KPA rrëzon vendimin e KPK-së për prokurorin Bledar Maksuti dhe e rikthen në detyrë

Bledar Maksuti

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rrëzuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyra të prokurorit Bledar Maksuti.

Trupi gjykues i përbërë nga Albana Shtylla kryesuese, Ina Rama relatore, Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo anëtarë, shpalli vendimin për çështjen duke sjellë kështu pavlefshmërinë e vendimit të marrë nga KPK në prill të vitit 2021 për shkarkimin e prokurorit të Tiranës.

Kujtojmë se në vendimin e marrë për shkarkimin e Maksutit, u dha si arsye deklarimi i pasaktë i pasurive të familjes së tij pavarësisht se pronat e ishin blerë para se ky i fundit të emërohej prokuror.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Jose Mourinho jep parashikimet: Ja kush do jetë fitues! Bellingham lojtari më i mirë i turneut

Euro 2024/ Jose Mourinho jep parashikimet: Ja kush do jetë fitues! Bellingham lojtari më i mirë i turneut