U shkarkua nga Çako, ish-kryepolici i Durrësit padit Policinë në Gjykatë

U shkarkua nga Çako, ish-kryepolici i Durrësit padit Policinë në Gjykatë

Ish-drejtori i Policisë së Durrësit, Perlat Çullhaj

Ish-drejtori i Policisë së Durrësit, Perlat Cullhaj ka paditur në Gjykatë Policinë e Shtetit dhe ka kërkuar rikthimin e tij në detyrë.

Çullhaj ka depozituar një padi në Gjykatën administrative të Tiranës, ku ditën e  djeshme është zhvilluar edhe seanca e parë. Në seancën e djeshme nuk është marrë asnjë vendim, por është bërë vetëm njohja me çështjen.

Ish-kryepolici i Durrësit, Perlat Çullhaj u largua nga Policia e Shtetit  në prill të vitit 2017 nga ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Haki Çako. Çullhaj u shkarkua bashkë me disa drejtorë të tjerë policie. Ai u vu në qendër të akuzave nga opozita për lidhje me trafikun e drogës.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e akuzoi nga “çadra” për lidhje me eksponentë të krimit, akuza që nuk u provuan dot më pas.Sot Çullhaj kërkon rikthimin në detyrë duke shfuqizuar urdhrin e mëparshëm të Haki Çakos.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Erijoni: 19/06/2018 23:29

  Grupi strukturuar kriminal i durresit me komandant lul berishen dhe komisar gjysh dakon

  Përgjigju
 • Vangjushi: 19/06/2018 09:32

  Perlat don me u kthy prap në polici? Ta paska lidh fort Plarenti ëëëë. Po ik o plehër se u bone ushtari i Lul Berishes dhe i Plarent Dërvishajt. Sle restorant e dyqan dhe tok pa mbjell me Lentin.

  Përgjigju
  • Wolf: 19/06/2018 13:12

   Lulzim Berisha, Seferi Braho, Spartak Braho, Nard Koka , Vangjush Dako, Adrian Cela, Lefter KOka: Club Mafiosi Durres

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

S’pranonte ndarjen! Kërcënoi të dashurin dhe e sulmoi me bomba molotov, burg për 21-vjeçaren shqiptare në Greqi

S’pranonte ndarjen! Kërcënoi të dashurin dhe e sulmoi me bomba molotov, burg për 21-vjeçaren shqiptare në Greqi