U shkarkua pas përplasjes te 'Petro Nini'/ Zbulohet posti i ri i ish-drejtorit të Policisë së Tiranës

Kastriot Skënderi dhe Ardi Veliu

ReportTv zbulon postin e ri të ish-drejtorit të Policisë së Tiranës Kastriot Skënderi.

Ai u shkarkua zyrtarisht ditën e djeshme me argumentin se policia nuk ishte efikase në ngjarjen ku banorët u përplasën me përmbarimin te 'Petro Nini'.

Ndërkohë që sot Report Tv mëson se Skënderi është emëruar këshilltar i drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

Skënderi qëndroi vetëm një vit në krye të Policisë së Tiranës. Ai u emërua në 15 shkurt të vitit të kaluar, ndërsa dje u shkarkua.

Ai më parë ka mbajtur detyrën e Drejtorit të Kufirit në Tiranë, por edhe drejtorit të policisë së Gjirokastrës e Vlorës.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento

Komente

 • Qesharak: 13/03/2019 09:21

  Haha u shkarkua por u emerua ne ppst me te rendesishem. Haha policia e droges. Ky ka qen ne kohe qe kanabisi e Tahirit dhe habilajve ishte ne vranishti dhe kuc numer 1 ne mbjelje

  Përgjigju
  • Qeshakar: 13/03/2019 10:12

   Meqense qenke kaq shum i informuar te pakten e di arsyen se pse e hoqi Tahiri me Habilajt ?? Per kte qe thua ti qe nuk i linte te benin ca donin ... Ka nja 25vite mbi supe si ne kohen e Sales , Nanos , Metes , Majkos , Rames e ca do vin nga mbrapa,

 • Komisari: 13/03/2019 07:49

  ..nuk e njoh,shpresoj ta meritoje Titullin!..por lexova shkrimin e Thanos ,(kunati)te Dita,i cili mu duk si nje inatcor_primitiv_arrogant..

  Përgjigju
  • Komisar Katani: 13/03/2019 10:14

   Komisar paske GRAD, te pakten duhet tja dish vleren atyre Yjeve me zhgab qe ka dhe zoteria ne foto, titullin ishte nga te vetmit qe plotesonte kriteret per Drejtor i pergjithshem e jo me dretor qarku apo Keshilltar qe (eshte sa mos me ngel pa pune). :D×

Lajmi i fundit

John

Gjiknuri: PS hoqi dorë nga depolitizimi i administratës, që PD të mos mbetej jashtë zgjedhjeve sërish