U sulmua me gurë, KFOR-i ndihmon policinë e Kosovës të largojë makinën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

U sulmua me gurë, KFOR-i ndihmon policinë e 	Kosovës të largojë makinën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

Një makinë e policisë së Kosovës është sulmuar nga gurë nga protestuesit serbë në Zveçan. Automjeti i efektivëve u bllokua nga protestuesit, por falë ndërhyrjes së KFOR-it, është arritur që të largohet nga hapësira mes barrikadave dhe dhe protestuesve ku kishte mbetur i bllokuar prej 20 minutash.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani konfirmoi se si pasojë e sulmit të protestuesve, veturës i është thyer xhami.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri/ Emisarët e SHBA e BE 2 orë takim me Kurtin, Escobar: Shpresojmë të dëgjohemi! Lajçak: Prezantuam 3 kërkesat tona


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut