U tha se xhandarmëria serbe hyri në Kosovë, KFOR sqaron ngjarjen

U tha se xhandarmëria serbe hyri në Kosovë, KFOR sqaron ngjarjen

Lajmi se xhandarmëria serbe ka hyrë brenda territorit të Kosovës wshtw hedhur poshtw misioni i KFOR-it i drejtuar nga NATO.

Pwrmes njw njoftimi zyrtar, KFOR sqaron se rreth orës 14:45, një njësi letoneze që po bwnte përgatitje të fillonte një patrullë të planifikuar dhe të sinkronizuar me Forcat e Armatosura Serbe përgjatë dy anëve të kufirit.

“Në momentin kur është bërë fotografia në fjalë, personeli letonez po koordinoheshin me homologët e tyre serbë, të cilët ishin pozicionuar në anën e tyre të vijës kufitare administrative. Është e rëndësishme të theksohet se skuadra e Letonisë ishte pozicionuar më tej pas udhëheqësit të tyre, i cili ishte i përfshirë në koordinimin e aktiviteteve me Forcat e Armatosura Serbe. Imazhi mund të ishte prerë për të përjashtuar pjesë që përshkruajnë liderin letonez duke biseduar me udhëheqësin e SAF. Të patrullimi i sinkronizuar është kryer në mënyrë profesionale dhe në respekt të plotë të procedurat e përcaktuara mirë”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

 

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Historike/ Bayer Leverkusen fiton pas 120 vitesh titullin e parë në Bundesligë, thyen dominimin e Bayern Munich (VIDEO)

Historike/ Bayer Leverkusen fiton pas 120 vitesh titullin e parë në Bundesligë, thyen dominimin e Bayern Munich (VIDEO)