U vra nga babai i bashkëjetuesit sepse nuk pranonte lidhjen e saj me të birin, përcillet për në banesën e fundit 30-vjeçarja Merushe Hazizi

Merushe Hazizi, 30-vjeçarja e cila u vra mizorisht një ditë më parë nga babai i bashkëjetuesit, do të përcillet sot për në banesën e fundit. E reja, nënë e 3 fëmijëve, do të prehet në varrezat pranë familjes së saj.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në fshatin Vidhishtë në Roskovec të Fierit, ku 61-vjeçari Xhevair Hoxha goditi me thikë për vdekje Hazizin vetëm për faktin se ai ishte kundër lidhjes së saj me të birin, Fatjonin.

Merushe Hazizi dhe Fatjon Hoxha kishin 3 vite që bashkëjetonin, marrëdhënie që kishte sjellë konflikte të vazhdueshme në familjen Hoxha. 61-vjeçari nuk e pranonte lidhjen e të birit me të renë, kjo sepse ajo kishte qenë e martuar dhe kishte 3 fëmijë nga martesa e parë, që janë nën kujdestarinë e ish-bashkëshortit.

Vrasja e Merushe Hazizit ka qenë një krim i paralajmëruar, ku familjarët e 61-vjeçarit deklaruan dje se ai kishte thënë disa herë se do t'i vriste të dy, bashkë me djalin.

Pas konflikteve të vazhdueshme, Xhevair Hoxha mori dje thikën dhe la të vdekur në vend nusen e djalit, e më pas u vetëvarë në një pemë pas shtëpisë së tij.

1649839889_xhevahirhoxha.jpg

Merushe Hazizi dhe autori Xhevahir Hoxha

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bim: 13/04/2022 11:40

    Si ne mesjete, mund te vriste vetem vedin dhe bente nder shume personave

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Ngjarje tragjike e kampit të Tepelenës: Në ministri u dha alarmi pasi, komandanti i burgut, Marku, kishte futur në ‘Xhip’ vajzën bukuroshe, Katrinën dhe ishte nisur drejt kufirit

Ngjarje tragjike e kampit të Tepelenës: Në ministri u dha alarmi pasi, komandanti i burgut, Marku, kishte futur në ‘Xhip’ vajzën bukuroshe, Katrinën dhe ishte nisur drejt kufirit