Udhëtimi drejt vendeve të BE, Xhaçka: Të gjitha kriteret në portalin e Ministrisë së Jashtme  

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka

TIRANË- Ministrja Olta Xhaçka iu bën thirrje qytetarëve shqiptarë që përpara se të udhëtojnë drejt vendeve të BE të informohen në kohë reale për të gjitha kriteret e vendosura nga vendet specifike të unionit.

Nëpërmejt një postimi në ‘Facebook’, Xhaçka shkruan se i gjithë informacioni është i aksesueshëm në faqen e Ministrisë së Europës dhe Punëve të Jashtme.

Ky është link-u https://punetejashtme.gov.al/al/informacion-mbi-levizjen-e-shtetasve-shqiptare..., ku mund të gjeni informacionin e duhur për destinacion që keni zgjedhur për të udhëtuar.

“Pas rekomandimit zyrtar nga Këshilli i Bashkimit Evropian, të gjitha misionet në vendet e BE janë udhëzuar të marrin dhe publikojnë informacionin e saktë mbi rregullat  që janë në fuqi në secilin vend anëtar, për hyrjen në territorin e tyre të shtetasve të huaj.

Ky informacion, që përditësohet çdo ditë,  është tashmë i aksesueshëm në faqen zyrtare të MEPJ: https://punetejashtme.gov.al/.../informacion-mbi-levizjen...

KUJDES! Është e udhës që përpara çdo udhëtimi në vendet e BE dhe në vende të tjera të botës, qoftë për turizëm apo punë, sigurohuni të keni informacionin e duhur për destinacionin tuaj, duke klikuar në adresën e mësipërme”, shkruan Xhaçka.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?