UEFA nis hetimin! Real Madrid, Barcelona dhe Juventus rrezikojnë dënimin për Superligën europiane

UEFA nis hetimin! Real Madrid, Barcelona dhe Juventus rrezikojnë dënimin për Superligën europiane

Tentativa për të krijuar Superligën europiane mund ti kushtojë shtrenjtë klubeve si Real Madrid, Barcelona dhe Juventus. UEFA ka dalë me një komunikatë zyrtare ku thotë se ka nisur një hetim disiplinor rezultatet e të cilës do të bëhen në një moment të dytë.

“Në përputhje me nenin 31 (4) të Rregullores Disiplinore të UEFA-s, inspektorët disiplinorë dhe etikë të UEFA-s janë udhëzuar sot të kryejnë një hetim disiplinor për një shkelje të mundshme të kornizës ligjore të UEFA-s nga Real Madrid CF, FC Barcelona dhe Juventus FC në lidhje me i ashtuquajturi projekt “Super League”. Informacione të mëtejshme mbi këtë temë do të bëhen të disponueshme në kohën e duhur”, shkruan UEFA.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Meta e nis ditën vrullshëm, bën palestër me pesha të rënda dhe premton: 4 milionë shqiptarë plus

Meta e nis ditën vrullshëm, bën palestër me pesha të rënda dhe premton: 4 milionë shqiptarë plus