Ukraina në kaos, zyrtari i lartë i mbrojtjes amerikane: Rusia ka lëshuar më shumë se 160 raketa

Ukraina në kaos, zyrtari i lartë i mbrojtjes amerikane: Rusia ka lëshuar më shumë se 160 raketa

Rusia ka lëshuar më shumë se 160 raketa për sulme ajrore, u tha gazetarëve një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane. 

“Shumica e raketave janë raketa balistike me rreze të shkurtër veprimi, por sulmet totale ajrore përfshijnë një përzierje raketash me rreze të mesme veprimi si dhe raketa lundrimi”, tha zyrtari.

Për momentin, zyrtari tha se SHBA nuk po sheh "një përshkallëzim më thellë ose më tej në Perëndim".


Lajmi kryesor:

Rusia sulmon Ukrainën, tronditet bota! Biden: Çdo aset rus 'ngrin', e nxjerrim nga ekonomia botërore! Kremlini: Garanci nga Kievi që s'do anëtarësohet në NATO! Protesta kundër Putinit edhe nga rusët


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

‘Mbërriti një letër…’ gazetarja Odeta Dume rrëfen sekretin e jetës në “N’kohë”...nga familjari i humbur te ‘lufta’ me Aida Shtinon

‘Mbërriti një letër…’ gazetarja Odeta Dume rrëfen sekretin e jetës në “N’kohë”...nga familjari i humbur te ‘lufta’ me Aida Shtinon