Ukraina: Rusët vazhdojnë me sulmet në fabrikën e çelikut në Mariupol

Ukraina: Rusët vazhdojnë me sulmet në fabrikën e çelikut në Mariupol

Regjimenti Azov, i cili mbron fabrikën e çelikut “Azovstal” në Mariupol ka raportuar se rusët vazhduan të sulmonin fabrikën e çelikut me bomba, artileri dhe tanke. Në një përpjekje për të marrë në kontroll uzinën, u mblodhën një numër i madh këmbësorësh.

"Ukrainasit tregojnë për një ‘situatë kritike’, duke deklaruar megjithatë se po arrijnë të zmbrapsin përpjekjet e armikut për t'u depërtuar", kjo raportuar sipas mediave lokale. 


Lajmi kryesor:

Presidenti finlandez-Putinit: Duam të bëhemi pjesë e NATO-s! Kremlini: Fundi i neutralitetit është një gabim! Moska i ndërpret energjinë elektrike Helsinkit


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë

Rama 2 orë takim me Kurtin në ‘Vilën 30’, në fokus të bisedimeve marrëveshja me Serbinë