UKT vijon investimet, rruga '4 Dëshmorët' me rrjet të ri ujësjellësi

Bashkia e Tiranës njofton se një tjetër lagje në kryeqytet do ketë furnizim më të mirë me ujë. Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë ka përfunduar investimin në rrjetin e ujësjellësit tek "Rruga 4 dëshmorët" në kryeqytet.

Lajmin e bën të ditur vet UKT e cila shkruan “Grupet tona në terren gjatë përfundimit të investimit në rrjetin e ujësjellësit tek "Rruga 4 dëshmorët" në kryeqytet. Falë përkushtimit dhe seriozitetit të punëtorëve tanë, mundemi të japim zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur problemeve apo defekteve që ndodhin në qytet”.

Linja e re do të sjellë më shumë ujë për qytetarët, ndërsa do të eliminojë humbjet në rrjet që vinin për shkak të rrjetit të amortizuar. Po ashtu UKT punoi për spostimin e lidhjes kryesore në rrugën "Qemal Stafa", duke shmangur kështu një defekt të vazhdueshëm që ndodhte në këtë nyje.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

  • Entoni: 01/01/2020 14:03

    Punime skandaloze te UKT/ Bashkise. Lista e shkeljeve tekniko - ligjore ne fotot e publikuara: 1) punime ne zone residenciale pa rrethuar zonen e punes. Qellimi i rrethimit eshte qe komuniteti te jete Safe. Ne ato gropa mund te bien femijet edhe te moshuarit. 2) ne foton e pare punetori nuk ka doreza per te punuar as edhe kasken mbrojtese. 3) ne foton e dyte, punetori pa kaske mbrojtese po punon ne nje zone te ngushte edhe me akses te veshtire. Sipas ligjit duhet te jete i shoqeruar nga nje person i dyte i cili e monitoron. 3) per cilesine e punimeve nuk po flas sepse jemi deshmitar qe edhte per faqe te zeze. Te gjitha rruget jane shqepur si mos me keq edhe tubat rrjedhin tere kohes uje.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO LAJM/ Stuhia 'shuan' tufën e harabelave në Podgoricë