Ulen ndjeshëm rastet pozitive me COVID, 6 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orë

Ulen ndjeshëm rastet pozitive me COVID, 6 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orë

Foto ilustruese

6 raste të reja janë regjistruar me COVID 19 në 24 orët e fundit në vendin tonë dhe fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësië njofton se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki: 3 në Tiranë, 3 në Pogradec.

Janë 189 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 78 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,935 që nga fillimi i epidemisë.

 • Statistika (16 Maj 2022)
 • Raste të reja ditore          6
 • Të shëruar në 24 orë       78
 • Të shtruar në spitale         7
 • Humbje jete në 24 orë      0
 • Testime ditore                 453

 

 • Testime totale               1,818,324
 • Raste pozitive                  275,621
 • Raste të shëruara             271,935
 • Raste Aktive                         189
 • Humbje jete                        3,497

 

 • Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
 • Tiranë            114
 • Fier                  16
 • Shkodër          13
 • Elbasan           8
 • Berat                8
 • Lezhë              7
 • Korçë               6
 • Vlorë               5
 • Gjirokastër      5
 • Kukës              3
 • Durrës             2
 • Dibër                2

E.K/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nisma e 15 shefave të njohur të kuzhinës në Lezhë, mbrëmje bamirësie! Mblidhen 15 mijë euro për vajzat e dhunuara

Nisma e 15 shefave të njohur të kuzhinës në Lezhë, mbrëmje bamirësie! Mblidhen 15 mijë euro për vajzat e dhunuara