Ulen rastet e reja me COVID-19 në Itali, 201 të vdekur në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Italia ka pësuar një ulje të rasteve me COVID ditët e fundit. Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 8, 085 raste të reja me koronavirus, nga 287 mijë teste të realizuara.

201 persona të tjerë humbën jetën për ta çuar bilancin total të fataliteteve që nga nisja e pandemisë në 123 745.

Një lajm i mirë vjen sa i përket të shtruarve në spitale. Numri i personave që kërkojnë trajtim më të specializuar, gjithashtu ka pësuar ulje.

Në spitale ndodhen 13.608 pacientë nga të cilët 1.893 në terapi intensive.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë