Ulen rastet me COVID-19, 12 infektime të reja dhe asnjë humbje jete

Ulen rastet me COVID-19, 12 infektime të reja dhe asnjë humbje jete

Spitali Infektiv

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin rezultojnë 12 persona të infektuar me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë kryer 188 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 12 persona, përkatësisht në këto bashki:

8 në Tiranë, 2 në Lushnje, nga 1 qytetar në Vlorë, Kolonjë.

Raportohet për 292 persona aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 21 persona gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,626 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (6 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          12

Të shëruar në 24 orë       21

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 188

Testime totale               1,832,062

Raste pozitive                  276,415

Raste të shëruara             272,626

Raste Aktive                         292

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            195

Fier                  47

Vlorë                22

Durrës              9

Korçë               5

Gjirokastër       5

Lezhë               2

Elbasan            2

Shkodër           2

Dibër                1

Berat                1

Kukës              1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Gjithçka dëshironi është pak qetësi në dashuri...çfarë thonë yjet për ju sot

Gjithçka dëshironi është pak qetësi në dashuri...çfarë thonë yjet për ju sot