Ulen temperaturat, parashikimi i motit për sot

Ulen temperaturat, parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të ftohta. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

 Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, por hera-herë përgjatë zonave luginore dhe vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore  -3 deri 3°C                                                                                                                                                         

në zonat e ulëta  0 deri  10°C                                                                                                                                                                

në zonat bregdetare 3  deri 10°C

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika