Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri (VIDEO)

Ulja e temperaturave, ka sjellë edhe reshjet e para të borës në zonat e thella malore në qarkun e Korçës. Report Tv sjell pamje nga zona e quajtur Mashkullorë në aksin Shtyllë-Panarit.

Kjo është një nga zonat që krijon probleme të shumta gjatë dimrit pasi trashësia e dëborës shkon deri në dy metër duke bllokuar gjatë dimrit fshatin e Panaritit. Aktualisht rrugët janë të hapura dhe reshjet e borës nuk kanë sjellë probleme.

Rreshje dëbore kanë rënë edhe në fshatin turistik të Dardhës, ku temperatura shënoi 1°C. Qarkullimi në rrugën e Dardhës kryhet pa probleme ndërsa mjetet borëpastruese po kryejnë pastrimin si dhe po bëhet hedhja e kripës.

Nisur prenotimet e shumta në fshatin turistik të Dardhës për fundjavë, autoritet u kanë bërë drejtuesve të mjeteve të kenë kujdes të shtuar në lëvizjet e tyre. Mjetet në rrugën e dardhës duhet të jenë të pajisura me goma dimërore, drejtuesit të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikë. Sipas parashikimeve të motit pritet që gjatë mbrëmjes reshjet e dëborës të përfshijnë edhe zona të tjera në qarkun e Korçës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash