Ulje temperaturash dhe erë, si do jetë moti sot

Ulje temperaturash dhe erë, si do jetë moti sot

Foto ilustruese

Orët e para të ditës do paraqiten me vranësira dhe reshje të pakta për veriun dhe qëndrën ndërsa zonat jugore do kenë më shumë kthjellime. Mesdita sjellë pauz të reshjeve, por sërisht mbrëmja ri-kthen motin e paqëndrueshëm në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit ulen më 2 gradë në mëngjes  por rriten lehtë në mesditë duke luhatur  vlerat ditore nga -4°C në 13°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite duke arritur shpejtësi  deri 55 km/h  nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Rajoni dhe Europa; Europa Perëndimore, Veriore dhe ajo qëndrore mbetën me vranësira dhe reshje të dendura dëbore, po ashtu reshje të pakta shiu do kenë vendet e Europës Juglindore. Ndërsa me kthjellime dhe vranësira paraqitet pjesërisht Ballkani dhe Europa Lindore.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara