'Ulu o drejtori i Shqiponjës…', debat mes Ballës dhe Shehut në Kuvend: Mosha duhet të jetë pjekuri për të mos gënjyer

 

Në fjalën e tij në Kuvend Tritan Shehu u shpreh kritik lidhur me projekt rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë. Sipas tij mazhoraca nuk ka dënuar gjenocidin, por mohimin e gjenocidit.

Nga ana e tij Balla theksoi se rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është totalisht e njëjtë me rezolutën e Parlamentit Europian.

“Zoti drejtor i Shqiponjës ulu pak…se nuk keni mësuar se replika nuk është përmendje emri…Mund ta konsideroni fjalën time gjatë kohës së grupit…Së pari mosha duhet të jetë pjekuri për të mos gënjyer sepse nuk ke kohë ta rikuperosh.


Lajmi kryesor:

PS bashkon votat me opozitën, miratohet me 113 vota pro rezoluta për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë! Balla: Në nder të vendit, jo për protagonizëm politik! Opozita kërkoi ndryshime: E paplotë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Arrestohet biznesmeni shqiptar në Itali! U kap me 670 gram kokainë, do të shitej për 300 mijë euro! E dashura rumune e ndihmonte për pastrim parash

Arrestohet biznesmeni shqiptar në Itali! U kap me 670 gram kokainë, do të shitej për 300 mijë euro! E dashura rumune e ndihmonte për pastrim parash