'Unë jam fëmijë! Pizhamet e mia nuk janë seksi', çfarë shkruhet në pankartat e protestuesve për 11-vjeçaren që u abuzua në Prishtinë

'Unë jam fëmijë! Pizhamet e mia nuk janë seksi', çfarë shkruhet në pankartat e protestuesve për 11-vjeçaren që u abuzua në Prishtinë

1661965870_pankarta.jpg

“Stop heshtjes. Nuk janë të sëmurë, janë përdhunues. Unë jam fëmijë! Pizhamet e mia nuk janë seksi”, janë disa nga pankartat që mbanin protestuesit në Tiranë si mesazh për ngjarjen e rëndë në Pirshtinë, ku u abusua seksualisht me 11-vjecaren nga 5 persona.

Mes protestuesve është edhe Beatrix Ramosaj, e cila mban një pankartë bazuar në frazën që u bë meme gjatë qëndrimit të saj në Big Brother.

“Si thuhet n’shqip Jo domethënë Jo”, shkruhet në pankartë ndërsa pjesa më e madhe e protestuesve mbajnë të veshur bluze me shkrimin “Unë bërtita Joooo”.


Lajmi kryesor:

Protesta për abuzimin ndaj 11-vjeçares! Tirana 'një' me Prishtinën, dhjetëra qytetarë dhe vogëlushe ‘ngrihen në këmbë’: Dua të dal në park pa frikë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja e varrezave: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja e varrezave: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë