Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të korruptuar, Balla: E përshëndes, një akt i mirëpritur! Berisha më mirë të heshtë

Kreu i Grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka përshëndetur urdhrin Ekzekutiv të Joe Biden për të futur Shqipërinë në listën e vendeve që u bllokohet pasuria në SHBA zyrtarëve dhe ish zyrtarëve të korruptuar që janë  futur në listën e zezë. Për komentin e ish-presidentit Sali Berisha i cili tha se urdhri i Biden ska lidhje me të, Balla tha se ishte qesharak. Ndërkaq i ka sugjeruar ish-kryeministri që të heshtë.

“Unë e përshëndes vendimikn e SHBA, të gjitha vendet e tjera dhe ballkani perëndimor janë në atë listë. Edhe kontrolli financiar i SHBA përkundrejt një lufte të përbashkët me SHBA është një akt i mirëpritur. Qesharak më është dukur reagimi i atyre që janë të shpallur si persona të identifikuar nga SHBa që kanë kontribut negativ në dobësimin ne luftës së korrupsionit, u sugjeroj të heshtin. Falenderoj SHBa për mbështetjen ndaj shqipërisë në çuarjen përpara të reformës në drejtësi”, tha Balla.


Lajmi kryesor:

Nesër Kongresi i PS, Balla shpalos agjendën, përshëndet Urdhrin Ekzekutiv të Biden: Berisha të heshtë! Zgjedhjet në PD? Mesa duket fiton Basha


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:



×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi/ 405 raste të reja dhe 8 viktima në 24 orët e fundit! 15 pacientë në gjendje të rëndë në spitale