Uroi fansat për Krishtlindje, Salah kritikohet nga besimtarët muslimanë në rrjete sociale: Nuk do të të ndjekim më

Uroi fansat për Krishtlindje, Salah kritikohet nga besimtarët muslimanë në rrjete sociale: Nuk do të të ndjekim më

Mohamed Salah me familjen e tij

Ylli i Liverpool-it, Mohamed Salah është kritikuar në rrjetet sociale nga tifozët myslimanë pasi postoi një foto të familjes së tij pranë një peme të Krishtlindjes.

Salah, i cili është mysliman, e ka mbishkrimin e fotografisë me 'GëzuarKrishtlindjet' në llogaritë e tij në Twitter dhe Instagram.

30-vjeçari dhe familja e tij - gruaja Magi dhe vajzat Makka dhe Kayan - pozuan me pizhame të ngjashme për postimin e tij tradicional të Krishtlindjeve.

Myslimanët nuk i festojnë tradicionalisht Krishtlindjet, por disa marrin pjesë në festimet që zhvillohen gjatë festës së krishterë.

Tweet-i i Salah është kritikuar nga mbështetësit myslimanë, shumica e të cilëve janë dërguar nga jashtë Britanisë së Madhe. Njëri pohoi: 'Unë do t'ju bëj unfollow dhe do të ndaloj së mbështeturi Liverpoolin sepse ju po festoni Krishtlindjet me të krishterët'.

Një tjetër tha: “Unë kam qenë tifoz i Liverpool-it që kur kam lindur, por do të ndaloj së mbështeturi klubin sepse ju po festoni Krishtlindjet me të krishterët. Sapo më ke humbur si tifoz Mo Salah. Mirupafshim!'

“Mo Salah, të kam dashur si tifoz i Madridit. Të kam parë si një lojtar të shkëlqyer dhe më ke frymëzuar gjithmonë. Megjithatë, pas këtij postimi në Twitter, nuk mund të të shoh më si modelin tim. Më ke zhgënjyer. Nëse nuk e fshini këtë tweet, do të më duhet të të anuloj ndjekjen”, tha një tjetër fans i Salah.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’