Ursula von der Leyen mbërrin në Serbi, presidenti Aleksandër Vuçiç i dhuron tufë me lule

SERBI-  Pas vizitës në Malin e ZI, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Serbi. Ajo u prit në aeroport nga presidenti i vendit, Aleksandër Vuçiç, i cili i dhuroi gjithashtu Von der Leyen-it, një tufë me lule.

Von der Leyen ka nisur turin në Ballkanin Perëndimor, ku fillimisht vizitoi Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut. Ndërsa ditën e sotme ishte në Kosovë dhe Mal të Zi. Ditën e nesërme pritet që presidentja e KE-së të mabjë një konferencë për shtyp me Vuçiç, ku do të diskutohet mbi tensionet Kosovë-Serbi, integrimi në BE si edhe politikat e brendshme të vendit. Ndërsa, destinacioni i fundit i Ursula von der Leyen do të jetë Bosnje-Hercegovina.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

I riu sirian ngriu nga të ftohtët në malin e Moravës, trupi i tij u gjet nga klandestinë të tjerë që kishin marrë të njëjtin shteg kalimi