Ushqimet e Putin nuk kishin shije të mirë? Delegacioni kinez në Moskë kapet duke porositur KFC (VIDEO)

Ushqimet e Putin nuk kishin shije të mirë? Delegacioni kinez në Moskë kapet duke porositur KFC (VIDEO)

Porosia nga KFC e trupit diplomatik kinez

RUSI- Delegacioni kinez që shoqëroi udhëheqësin e vendit më të populluar në botë në Moskë, Xi Jinping nuk iu rezervua një ushqim siç mund të jemi mësuar në delegacione të tjera me menu specifike të gatuar nga kuzhinierët më të mirë, por ushqim i shpejt nga KFC.

Fotot e postuara në Twitter tregojnë se rrethi i presidentit kinez ka porositur ushqim të shpejtë “made in USA”, konkretisht pulë KFC. Burri që po merrte porosinë është fotografuar jashtë hotelit me pesë yje ku ishte akomoduar delegacioni i Xi Jinping në kryeqytetin rus.

"A nuk kishte shije të mirë ushqimi i Putinit ?" , shkruan gazeta gjermane “Bild”.

Me vizitën e tij në kryeqytetin rus dhe bisedimet me homologun e tij rus, presidenti kinez Xi Jinping u përpoq të krijonte një aleancë të re kundër Shteteve të Bashkuara dhe Perëndimit në përgjithësi, por kur bëhet fjalë për pulën e skuqur amerikane, gjërat ndryshojnë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Drini: 22/03/2023 17:16

  Kompanite Amerikane nuk kane ikur nga Rusia qe nga fillimi i luftes ? Atehere eshte ndonje ushqim tjeter jo KFC

  Përgjigju
 • Turi: 22/03/2023 16:32

  Hahahah sa te papare jane keta mashtrusit nuk len gje pa ber vetem qe te nxjerin keq Rusine dhe Kinen . E provuan me te gjitha menyrat ti largonin por tani qe skane cte bejne meren me llogje

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident