Ushqimet që ndihmojnë në zhvillimin e trurit të fëmijëve

Foto ilustruese

Rritja e fëmijëve është një ndër vështirësitë më të mëdha që hasin prindërit në jetën e tyre.

Ata provojnë çdo mënyrë të mundshme që fëmijët të rriten shëndetshëm.

Është shumë e rëndësishme që në fëmijëri ata të kultivojnë ushqime të cilat nxisin zhvillimin mendor të tyre.

Më poshtë janë 5 ushqimet të cilat ndihmojnë zhvillimin mendor të fëmijëve:

Vezët, Janë të pasura me proteina dhe i mbajnë fëmijët tuaj të ngopur.

 

Spinaqi,  ndihmon qelizat e trurit të rriten.

 

Peshku, ndihmon me memorien dhe zhvillimin e inteligjencës.

 

Kosi, ka yndyrna të rëndësishme për shëndetin dhe mund të kombinohet me një sërë produktesh.

 

Mollët, janë plot me antioksidantë.

 

  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gërdeci, avokati i familjes Durdaj: SPAK kërkon rigjykim të Fatmir Mediut mbi bazën e provave që janë! Çështje e pagjykuar fare në themel