Ushtria ruse filloj tërheqjen nga rajoni, banorët kthehen në Kharkiv

Ushtria ruse filloj tërheqjen nga rajoni, banorët kthehen në Kharkiv

1652427411_kharkiv.jpg

Guvernatori i rajonit Kharkiv në lindje të Ukrainës thotë se forcat e armatosura po i shtyjnë rusët dhe njerëzit kanë filluar të kthehen në shtëpitë e tyre.

Oleh Synyehubov paralajmëroi se situata atje është ende e rrezikshme dhe njerëzit duhet të konsiderojnë sigurinë e tyre përpara se të kthehen.

Rajoni i Kharkiv-it është një nga rajonet më të sulmuara nga bombardimet ruse.

"Kjo tregon se është shumë herët për t'u çlodhur i bëj thirrje të gjithëve që t’i përgjigjen në mënyrë adekuate alarmeve dhe të mos dalin në rrugë pa nevojë”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Presidenti finlandez-Putinit: Duam të bëhemi pjesë e NATO-s! Kremlini: Fundi i neutralitetit është një gabim! Moska i ndërpret energjinë elektrike Helsinkit


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

'Blindohet' Napoli, autoritetet frikë nga huliganët! Luhet sot Itali - Angli

'Blindohet' Napoli, autoritetet frikë nga huliganët! Luhet sot Itali - Angli