Vajza e Bill Gates, Jennifer fejohet me kampionin egjiptian Nayel Nassar

Jennifer dhe Nayel

Vajza e Bill Gates, Jennifer ka njoftuar fejesën e saj me egjiptianin Nayel Nassar.

Fëmija më i madh i themeluesit të Microsoft ndau një fotografi në llogarinë e saj në Instagram duke zbuluar se Nassar, i cili e ndihmoi Egjiptin të kualifikohej në Lojërat Olimpike të Tokios në vitin 2020, i kishte propozuar.

"Nayel Nassar 'më tërhoqi këmbët' këtë fundjavë të kaluar, duke më befasuar në vendin më domethënës mbi një nga pasionet tona të shumta të përbashkëta", ka shkruar Gates krahas një fotografie të tw dyve të ulur në dëborë.

Ajo shtoi se nuk mund të priste të kalonin pjesën tjetër të jetës duke mësuar, rritur, qeshur dhe dashuruar së bashku.

Çifti mori  pjesë në Universitetin Stanford, i cili i kushton njw pjesw tw rwndwsishme sportit tw  kuajve.

Gates tha për emisionin e kalorësve EQ të CNN vitin e kaluar: "Kuajt janë vetëm një pjesë e jetës sonë, por ne e duam shumë sportin.

Ai është profesionist, por unw jam amatore. Kështu që, jemi në gjendje të ndajmë dashurinë dhe pasionin për kuajt me njëri-tjetrin është thjesht e pabesueshme."

Në tetor të vitit të kaluar, Nassar ndihmoi Egjiptin të kualifikohej në Lojërat Olimpike të vitit 2020 në Tokio duke fituar “Kupën e Kombeve të Rabat CSIO4 *-W”.

Basti çoi në kualifikimin e parë olimpik të vendit për këtë sport në 60 vjet.

"Unë jam njeriu më i lumtur në botë tani", ka shkruar ai fotografitë e tij me Jennifer.

"Jenn, ju jeni gjithçka që mund ta kisha imagjinuar ... dhe shumë më tepër. Unë nuk mund të pres që të vazhdoj të rritemi së bashku gjatë këtij udhëtimi të quajtur jetw dhe thjesht nuk mund ta imagjinoj timen pa ty më", ka shkruar ai.

Ndërsa Bill Gates ende nuk ka publikuar një deklaratë në faqet në pritje të së bijës, gruaja e tij Melinda ndau postimin e vajzës së tyre në historinë e saj në Instagram dhe tha se ajo është emocionuar për çiftin.

Familja Gates

  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Operacioni 'Ndërmjetësi' në Kadastrën e Tiranës, policia: Arrestohen 3 zyrtarë, 2 nën hetim, 1 i pezulluar nga detyra dhe 1 në kërkim