Vaksinimi anti-COVID në burgje, Gjonaj: Deri më tani janë vaksinuar 143 të dënuar

Foto nga vaksinimi

Ministrja Gjonaj me anë të rrjetit social Facebook jep me dhëna mbi ecurinë e vaksinimit në burgje. Sipas saj vaksinimi është shtrirë edhe në dy burgje të tjera, në atë të Fierit dhe tek "Mine Peza". 

"Pas IEVP "Jordan Misja" dhe "Ali Demi", vaksnimi eshtë shtrirë edhe në IEVP Fier dhe IEVP "Mine Peza", ku të dënuarit po marrin dozën e parë të vaksninës." shkruan Gjonaj

Pas vaksinimit të trupës policore, do të vijojmë për të mundësuar edhe më tej lehtësimin e masave për t'iu kthyer normalitetit në institucione.

Ajo shprehet se: "Deri më tani në sistemin penitenciar janë vaksinuar 143 të dënuar."

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shpëtoi ariun e murrmë në Kukës nga laku, Hoxha për Report Tv: Ishte dehidratuar, edhe pse i lodhur ishte i rrezikshëm