Valbona Selimllari bëhet pjesë e PS: Jam me punëmbaruarit, s’ka kohë të humbim me ata që s’mbarojnë punë

Pas Land Hysit, Vikena Kamenicës dhe Monika Lubonjës, edhe Valbona Selimllari ka vendosur që të bëhet pjesën e familjes socialiste. Teksa shoqëroi kryebashkiakun Veliaj në Zall-Bastar, Selimllari e shpjegoi mbështetjen për të majtën me një thënie të vjetër përmetare:

Tek Partia Socialiste jam sepse ne kemi një thënie nga Përmeti. Unë jam përmetare me origjinë dhe themi: Ai djali dhe ajo vajza po janë punëmbaruar dhe kjo fjalë më ka mbetur gjithmonë në mendje se ma thoshte gjyshi dhe nëna: “Punëmbaruari është gjithmonë i suksesshëm” dhe në fakt unë jam me punëmbaruarit, sepse për hir të së vërtetës nuk kemi kohë të humbim me ata që s’mbarojnë punë."
 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • shqiptari: 05/10/2020 12:24

  Po pse e humbe kohen deri tani ? "Punembaruesit" jane ata qe po i japin goditjen e fundit ketij populli mjeran dhe naiv qe punon per nje grusht njerezish qe nuk dine sa para kane dhe kjo fale Lali DHJERIT ZGERDHIMTARIT dhe RAMUTIT.Ne 7 vite ata punuan dhe "mbaruan punet e oligarkeve" ku ben pjese edhe ti Bona,ose ndoshta ish-burri dhe shume "biznesmene" qe pervetesuan si pasurite publike ashtu edhe taksat tona te pesefishuara nga SPURDHJAKU ZGERDHIMTAR qe duhet ti behej gjyqi popullor,( normalisht ne nje shoqeri demokratike) tek mali me pllaka per te gjitha fondet e abuzuara te bashkise.TURP per ju qe keni dy pare ment qe bini ne gracken e HAJDUTEVE thjesht per te pervetesuar edhe ju me te padrejte taksat tona.

  Përgjigju
 • edi: 05/10/2020 08:12

  A nuk eshte qe ne 2017 Valbona ka thene po te njejten shprehje ku ju afrua PS-es dhe Erjonit ! ?

  Përgjigju
 • Tralala: 04/10/2020 19:07

  Nuk mbahet permetarja i mori burrin shoqes ..e sigurt fitorja e ka zanat valbona..

  Përgjigju
 • Daj Ceni: 04/10/2020 18:01

  Te lumte Valbona Tregove vlerat e tua duke u bere pjese e punes dhe jo e gjumit. Nuk kishte si te ndodhte ndryshe me njeriun te cilit zoti i ka falur bukurine e perjetshme njeriu tek e cila gjithmone ka spikatur miresia. BRAVO VALBONA

  Përgjigju
  • Tirona: 04/10/2020 19:10

   Ore si nuk ju vin turp bravo valbona cfar beni o njerez a mendoni..po kjo i mori burrin shoqes me dy femij ..dhe beri edhe dy femij te tjer ore po pa lek me sy kjo ste fal te qepet kemba kembes..ku pyet kjo per politik kjo vetem per te vjedhur vete ..nuk te fal per pare kjo...

 • Ben Tironci: 04/10/2020 17:01

  Udha te mbare Valbona .Qytetari kukture kundrejt shpellareve vrasesve hajduteve

  Përgjigju
 • Djemt e enVerit: 04/10/2020 17:00

  Pro punmbaruarve large attire qi nuk mbarojn pun moj valbona

  Përgjigju
  • Europ: 04/10/2020 19:08

   Bravo Valbona.Perkrahja dhe mbeshtetia juaj ndihmon per nje Shqiperi ndryshe nga ajo qe kemi pare keto 30vjetet e fundit..

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!