145 mijë doza të vaksinës Pfizer nga BE, Soreca: Ky donacion tregon që ne kujdesemi për ju

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca ka reaguar pas vizitës së Komisionerit për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Twitter, Soreca shkruan se Shqipëria do të marrë 145 mijë doza të vaksinës Pfizer, të sjella dhe të financuara nga Bashkimi Evropian.

Soreca shprehet se ky donacion vjen për të treguar kujdesin e madh ndaj Shqipërisë.

Ambasadori falënderoi gjithashtu edhe qeverinë austriake për shpërndarjen e vaksinave kundër COVID-19. Sipas tij ky bashkëpunim tregon vlerat e vërteta të Evropës.


Lajmi kryesor:

25 prilli/ Varhelyi: Pa një Kuvend të plotë s’mund të ecet drejt BE! Rama sërish ftesë PD: Jeni të mirëpritur për të bashkëpunuar pa kushte (VIDEO)


J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Peleshi në Gjorm të Selenicës: Ka ende banorë në fshat, duhet evakuim urgjent! Të shmangim më të keqen