VAR-i 'fiket' në Champions League, Man. City shënoi me topin jashtë fushës! Ancelotti: E pashë që doli (VIDEO)

VAR-i 'fiket' në Champions League, Man. City shënoi me topin jashtë fushës! Ancelotti: E pashë që doli (VIDEO)

Momenti kur topi duket jashtë loje

Real Madridi dhe Manchester City barazuan dje 1-1 në gjysmëfinalen e parë të Champions League në "Bernabeu". Goli i barazimit për miqtë u shënua në minutën e 67 nga De Bruyne, teksa BeIn Sport ka publikuar pamjet e aksionit, sipas të cilave në momentin e marrjes së topit nga Bernardo Silva, sfera ka qenë jashtë vijave anësore të lojës.

Një pamje në 3D ka ndezur polemikat për golin, me VAR-in që nuk u fut në aksion. Për këtë rast, trajneri i "Galaktikëve", italiani Carlo Ancelotti ka reaguar i nxehur.

"Unë nuk dua të bëj asnjë akuzë, por mendoj se arbitrimi nuk ishte në nivelin e rastit dhe as cilësia e shprehur nga skuadrat në fushë. Ai më ndëshkoi, por kartonat duhet të ua jepte lojtarëve që e meritonin. Pastaj në aksionin para barazimit të tyre pati një goditje të pastër këndi që u shpëtoi dhe ndoshta topi në aksionin e golit kishte dalë edhe jashtë. Unë e pashë dhe nuk e kuptoj pse nuk ndërhyri VAR", tha Ancelotti pas ndeshjes.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Juventusi humbet kontaktet me kreun, barazim 'i thatë' në transfertë me Atalantën

Juventusi humbet kontaktet me kreun, barazim 'i thatë' në transfertë me Atalantën