Varrimi i 33 vjeçarit që u vra nga kunati se abuzoi seksualisht me vajzën e tij, mungon motra, gruaja e autorit! Nuk shkojnë as shokët e viktimës: Ndihemi të turpëruar

Ditën e sotme në Poliçan të Beratit u bë varrimi i Erion Pelivanit i cili u vra me armë gjahu nga kunati i tij, 50 vjeçar. Emisioni “Pa Gjurmë” moderuar nga gazetarja Odeta Dume në Report Tv ka ndjekur ceremoninë motrore të Pelivanit i cili dyshohet se kishte abuzuar seksualisht me vajzën e autorit nga mosha 12 vjeçare deri në moshën 14 vjeçare.

Në varrim, nuk ishte e pranishme, motra e tij, njëkohësisht edhe gruaja e autorit e cila në një deklaratë për mediat greke për krimin e ndodhur në Volvos, tha se nuk e besonte se vëllai i saj Erion Pelivani e kishte bërë një gjest të tillë.

“Askush nuk ka të drejtë të vrasë askënd. Kam duruar gjithë këto vite, Vajza e tij vinte në shtëpi 2 herë në javë, nuk besoj se vëllai im i ka bërë diçka. Ai nuk ishte njeri i mirë, nxehej kollaj e njoh mirë. Doli për gjah dhe i la fëmijët e tij”- mësohet të ketë thënë gruaja e autorit të vrasjes.

Ndërsa gazetari i “Pa Gjurmë”, Kleo Bello raportoi nga Poliçani se asnjë prej shokëve të 33 vjeçarit Erion Pelivanit nuk kishte qenë në varrim, duke u shprehur jashtë kamerave se ndiheshin të turpëruar për veprimet e turpshme që ka bërë shoku i tyre.


Lajmi kryesor:

‘Pa Gjurmë’/ Si e mori vesh babai shqiptar që kunati i përdhunoi të bijën që kur ishte 9 vjeçe: Pa mesazhet në telefon, më pas organizoi vrasjen


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Të nxehtit ekstrem po i vjen fundi, nga java që vjen bien temperaturat  

Të nxehtit ekstrem po i vjen fundi, nga java që vjen bien temperaturat