Vatër zjarri pranë zonës së mbrojtur 'Lugina e Valbonës', flakët po përhapen në sipërfaqen pyjore

Vatër zjarri pranë zonës së mbrojtur 'Lugina e Valbonës', flakët po përhapen në sipërfaqen pyjore

Vijojnë të përhapen vatra të reja zjarri në vend. Në territorin e Bashkisë Tropojë për momentin kemi një vatër zjarri në Zonën e Mbrojtur Lugina e Valbonës, në vendin e quajtur maja e Fazlisë, sipër fshatit Klysyrë, në sipërfaqe shkëmbore. Zjarri po përhapet dhe cungjet e djegura po zbresin në  sipërfaqen pyjore poshtë vatre.


Lajmi kryesor:

Situatë problematike në Majën e Rrunës në Kukës, flakët përfshijnë pjesën më të madhe të malit! Terreni malor vështirëson shuarjen zjarreve, nis ndërhyrja me helikopter nga ajri


  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

OKB-ja akuzon Kievin dhe Moskën: Po bëjnë ekzekutime të robërve të luftës

OKB-ja akuzon Kievin dhe Moskën: Po bëjnë ekzekutime të robërve të luftës